המגמה הברוכה של התארגנויות עובדים ממשיכה!

ההודעה הבאה יצאה מטעם ארגון עובדים חדש ומרענן – כח לעובדים ( www.workers.org.il ). אנא העבירו הלאה את הבשׂורה…

*** 

"סינמה סיטי" מציגה:
הקמת וועד פנימי מטעם ההנהלה, כדי לטרפד את התארגנות העובדים במקום

כ- 150 עובדי קבלן העובדים ב"סינמה סיטי" התארגנו לאחרונה ובחרו נציגות עובדים על מנת שתפעל לשיפור תנאי העסקתם. העובדים התארגנו בתמיכה ובסיוע ארגון כוח לעובדים והקליניקה למשפט ורווחה באוני' ת"א. מרבית העובדים בהתארגנות מועסקים על ידי חברת השירותים אאוטקם שבבעלות חברת ג'וב טוב של אגודת הסטודנטים באוני' ת"א.

זמן מה לאחר שנודע להנהלה על ההתארגנות, החליטה החברה N.L.C (שהיא הבעלים של סינמה סיטי) לארגן נציגות עובדים מטעמה, אשר מרכז אותה ירון אבידן, שמשמש כמנהל בחברה. דבר זה כמובן ימנע מהתארגנות זו להיות נאמנה לצרכים והאינטרסים של העובדים עצמם והיא תהווה בפועל התארגנות למען הנהלת "סינמה סיטי".

מעבר להקמת נציגות עובדים פיקטיבית, הסינמה סיטי משתמשת באמצעים כוחניים נוספים בניסיון לסכל את ההתארגנות, וביניהם איום על עובדים בפיטורים, איסור חלוקת חומר הסברתי לעובדים למען ההתארגנות, איסור על עובדים לשוחח עם מובילי המהלך בזמן המשמרות (בניגוד למה שכן מתאפשר למובילי הוועד הפנימי מטעם ההנהלה).

בנוסף ההנהלה תוקפת ומשמיצה באופן חסר שחר את נציגות העובדים הלגיטימית.

נציגי ההנהלה מנסים להחתים את העובדים על המסמך השערורייתי, אשר כתוב על נייר מכתבים של חברת N.L.C. (הסינמה סיטי), שבו נכתב:

"ועד העובדים שהוחל בהקמתו על ידי ארגון "כוח לעובדים" נגוע באינטרסים זרים ואיננו מקבלים את הקמתו … ועד זה הוקם באופן מחתרתי ובפועל אינו פועל מתוך אחריות מקצועית כלפי ארגון הסינמה סיטי, אלא מקדם אג'נדה פוליטית אשר תורמת למטרתו בלבד… ברצוננו לבחור נציגות עובדים עצמאית …ירון אבידן ירכז את הפעילות בנושא זה.
אנו מצהירים בזאת, כי במידה וחתמנו בעבר על טופס הצטרפות לוועד העובדים של עמותת "כוח לעובדים" הרי שחתימתנו להלן מבטלת כל חתימה קודמת שלנו בעניין זה."
נשמח להעביר לעיונך את המסמך המקורי.

כמובן שאין שום עיגון במציאות להאשמות במסמך זה והוא יכול להוות עילה לתביעה על הוצאת דיבה. הניסיון של הנהלת "סינמה סיטי" לשבור את הקמתו של וועד עובדים דמוקרטי על ידי הקמת וועד עובדים מטעם ההנהלה הינו בלתי חוקי, בלתי חוקתי, הוקע באופן חד-משמעי בעבר (בפרשת חיפה כימיקלים דרום) וראוי כעת להוקעה ציבורית גורפת.

למרות יחס חמור זה, הנציגות פנתה שוב למנהל הסינמה סיטי בכוונה להידבר אך נתקלה בזלזול וסירוב לנהל עמה כל שיח רציני. אנו קוראים להנהלת סינמה סיטי לזנוח את האמצעים הנלוזים של שימוש בכוחניות, בהפחדות, בהכפשות ובשקרים ולפנות לדרך של הידברות עם נציגות העובדים הקיימת.
לפרטים נוספים:
נציגות העובדים:
בן קוטי, קופאי – 054-5808480
סמי מסאלחה, עובד מזנון – 050-2171096
חסן עבאדי, עובד מזנון – 050-4730020
ענת פינטו, עובדת מזנון – 054-2178963
שי כהן – 8746404 -052 – כוח לעובדים
עו"ד איתי סבירסקי – 0545-535153 – הקליניקה למשפט ורווחה, וכוח לעובדים